TeleDart - system do zdalnego       
unieruchamiania i leczenia zwierząt.    

Logo
O nas
www.sklepvarident.pl

NOWOŒĆ!!!

Dmuchawy TeleDart
Aplikatory pneumatyczne
Chwytanie zwierząt

Chwytanie gadów

Rękawice ochronne

Siatki

Siatka wystrzeliwana

Strzykawki i igły do dmuchaw TeleDart
TeleDart-Transmitter Dart

Strzykawki i igły do aplikatorów pneumatycznych
Strzykawki na wysięgniku

Klatki dla zwierząt

Podajniki torebek

Nosze dla zwierząt

Kontakt


TeleDart - Transmitter Dart


TeleDart ® TDS – strzykawka z nadajnikiem do tropienia zwierząt po zdalnej iniekcji
Przełomowa technologia w tropieniu zwierząt ZASTOSOWANIE: Zwierzęta, które poddane zostają zdalnej iniekcji, najczęściej uciekają i trudno jest je znaleźć nawet jeśli lek usypiający już działa. Innowacyjny system TeleDart ® Transmitter Dart czyli strzykawka z wbudowanym nadajnikiem radiowym i specjalną igłą, która zapobiega wypadnięciu strzykawki z ciała zwierzęcia pozwala na szybkie zlokalizowanie zwierzyny za pomocą odbiornika radiowego.
W wyniku ścisłej współpracy z naukowcami Institut für Wildbiologie Göttingen und Dresden firma TeleDart ® stworzyła innowacyjne rozwiązanie służące do tropienia zwierząt po zdalnej iniekcji
Katalog TDS01 TDS02 TDS03 TDS05
Pojemność strzykawki 1ml 2ml 3ml 5ml
Waga (netto)) 17g 17g 17g 18g
Długość (ze stabilizatorem)) 195mm 210mm 230mm 261mm


Parametry

Częstotliwość: 150.005 – 150.224 MHz lub inna ustalana indywidualnie z klientem
Zasięg: ok 500 m (na terenie otwartym)
Zasilanie: 3 x Varta V319 (21mAh); 4,5 V (non-rechargeable)
Czas działania: ok. 72 godzin (przy pełnej baterii)
Lufa: kaliber 11mm


Nadajnik i antena są odpowiednio zabezpieczone wewnątrz strzykawki będącej nośnikiem nadajnika. To rozwiązanie znacznie podnosi możliwości balistyczne w porównaniu z produktami konkurencyjnymi, ponieważ środek ciężkości znajduje się dokładnie na środku strzykawki. Ponadto waga strzykawki wypełnionej jest stosunkowo niewielka.

Oferujemy strzykawki TDS dla kalibru 11 mm. Standardowo częstotliwość nadawania wynosi 150.005 – 150.224 MHz. Możliwe jest dostarczenie strzykawki z inna konkretną częstotliwością podaną przez klienta.

Nadajnik aktywowany jest w momencie założenia baterii. Żywotność baterii wynosi około 72 godzin. Bardzo czysty, wyraźny sygnał odbierany jest z odległości 500 m (na otwartej przestrzeni)

Komora na lek TDS-M w systemie TeleDart ® Transmitter Dart można łatwo wymienić i dodatkowo jest dostępna w kilku pojemnościach. Wystarczy odkręcić komorę i zastąpić ją nową.

Komora na powietrze TDS-L (zawiera nadajnik) jest bardzo dobrze zabezpieczona przed mechanicznymi uszkodzeniami w momencie uderzenie. Komora na Lek TDS-M i komora na powietrze TDS-L połączona jest bardzo precyzyjnie wykonanym gwintem.